Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
02 grudnia 2016 Wizyta studyjna przedstawicieli Ukrainy w PPPT

02-12-2016  

W dniu 02.12.2016 r. w Płockim Parku Przemysłowo Technologicznym odbyło się seminarium organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach projektu „Wzrost atrakcyjności inwestycyjnej Ukrainy i konkurencyjności regionów”. Wydarzenie to jest swego rodzaju wizytą studyjną dla 16 przedstawicieli administracji, w tym administracji obwodowej Ukrainy, zainteresowanej powołaniem lub rozwojem parków przemysłowych i technologicznych na terenie swojego państwa.

Przedstawiciele administracji kilku ukraińskich miast uczestniczyli już w ramach programu PARP w seminarium w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym AEROPOLIS,  Krakowskim Parku Technologicznym Sp. z o.o., Kieleckim Parku Technologicznym oraz Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Chęcinach.
 
W trakcie wizyty w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym S.A. zaprezentowany został model parku, jego struktura własnościowa,  potencjał oraz oferta. Prezes PPPT S.A. korzystając z własnego doświadczenia zarekomendował obszar przemysłowy i technologiczny spółki. Przedstawiciel miasta Wiceprezydent ds. Rozwoju i Inwestycji Jacek Terebus wspominał o unikatowym położeniu i panoramie miasta Płocka oraz zaznaczył ważną rolę Parku Przemysłowo-Technologicznego w rozwoju gospodarczym nie tylko miasta.
Oprócz tego uczestnicy dowiedzieli się jak zarządzać infrastrukturą – co outsourcingować, jak
finansować działalność parku i projekty oraz w jaki sposób kształtować współpracę z dużymi państwowymi przedsiębiorstwami i administracją publiczną.

 

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN