Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
1. urodziny Mazowieckiego Klastra Chemicznego

15-05-2015  Aktualności

​Mazowiecki Klaster Chemiczny obchodzi właśnie rok swego istnienia. W dniu 14 maja 2014 roku środowiska biznesu, nauki oraz organizacji pozarządowych podpisali umowę partnerską powołującą tę inicjatywę. Powstanie Klastra to wynik spotkań i pracy grupy branżowej „Chemia” w ramach projektu systemowego Samorządu Województwa Mazowieckiego pn. Wsparcie inicjatyw klastrowych w ramach działania Mazowieckiej Sieci Ośrodków Doradczo – Informacyjnych w zakresie Innowacji (MSODI). Inicjatywa ta działa w oparciu o  współpracę różnych środowisk biznesowych i naukowych w celu zwiększenia konkurencyjności firm z branży chemicznej, co ma prowadzić do wypracowania nowych technologii i stworzenia nowych produktów. Klaster specjalizuje się w działaniach badawczych i innowacyjnych umożliwiających zastosowanie nowatorskiego procesu chemicznego i wprowadzenia produktu spełniającego oczekiwania rynkowe.

Rok działalności Mazowieckiego Klastra Chemicznego spowodował jego dużą rozpoznawalność w regionie i w całej Polsce. Klaster stał się podstawą do zwiększania możliwości współpracy różnych podmiotów kooperujących z branżą chemiczną.
 
Jakość i realizacja celów przez Mazowiecki Klaster Chemiczny została doceniona poprzez nadanie międzynarodowego certyfikatu  „European Cluster Excellence Initiative Bronze Label Certificate” – Brązowa Odznaka Doskonalenia Jakości Zarządzania Klastrem.

W ramach działań Klastra została wyodrębniona branża kosmetyczna, która jako jedna z najbardziej innowacyjnych i rozwojowych na regionalnym rynku działa w kierunku wypracowania własnej strategii rozwoju na Mazowszu. W ramach Klastra działa obecnie 16 firm kosmetycznych.   
 
Mazowiecki Klaster Chemiczny rozwija się prężnie i działa w kierunku założonej misji podnoszenia konkurencyjności mazowieckich przedsiębiorstw z branży chemicznej poprzez wypracowanie innowacyjnych technologii i produktów przyjaznych dla środowiska wspólnie z sektorem nauki.

Mamy nadzieję, że przyszłość przyniesie wiele sukcesów i okazji do zacieśniania współpracy!

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN