Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Budynek CUK wyróżniony w konkursie architektonicznym Brick Awards

13-03-2015  Aktualności

Jury konkursu podkreśliło, że charakter i architekturę budynku Centrum Usług Korporacyjnych określa konsekwencja w użyciu cegły, jako materiału zamykającego elewacje syntetycznej bryły w kształcie równoległoboku. Drobny element budujący ściany wspomaga artykulacja wpasowanych w moduł materiałowy okien, wyposażonych w pionowe żaluzje-żyletki, dające konieczne z uwagi na orientację, zacienienie. Deklarowana w opisie projektu konieczność dopasowania bryły do otaczającej zieleni nie została niestety, poza schematycznym planem zagospodarowania, dostatecznie dobitnie przedstawiona. Niemniej koncepcja skontrastowania ascetycznej bryły z bogactwem parkowego otoczenia wydaje się być zabiegiem skutecznie tu przeprowadzonym. Wnętrza budynku, choć wykończone już innymi materiałami, są stonowane i równie zdyscyplinowane.

Konkurs Brick Awards został zainicjowany w 2004 roku, by pokazać, że tradycyjny w postrzeganiu materiał jakim jest ceramika, idealnie wkomponowuje się również we współczesną architekturę i doskonale radzi sobie z wyzwaniami, przed jakimi obecnie stają architekci.

Uroczysta gala II edycji konkursu Brick Awards odbyła się 10 marca br. w Warszawie. Centrum Usług Korporacyjnych PPP-T S.A. otrzymało wyróżnienie w kategorii "budynek użyteczności publicznej". 

Budynek CUK zaprojektowała pracownia architektoniczna SDA Szcześniak – Denier s.c. Generalnym Wykonawcą inwestycji o wartości blisko 43 mln zł netto jest natomiast firma BUDIMEX S.A.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN