Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Firmy z Brandenburgii zainteresowane współpracą

23-04-2015  Aktualności

​Izba Przemysłowo-Handlowa z Cottbus oraz brandenburski Klaster Tworzyw Sztucznych i Chemii złożyli wizytę w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Celem spotkania było nawiązanie relacji partnerskich pomiędzy przedstawicielami Izby i Parku oraz między klastrami.
 
W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele dwóch firm logistycznych zrzeszonych w Mazowieckim Klastrze Chemicznym: PEKAES S.A. oraz BUDMAT Transport. Rozwój i funkcjonująca obecnie infrastruktura transportu intermodalnego stanowiły jeden z głównych tematów dyskusji wizyty, w ramach którego zidentyfikowano potencjalne obszary współpracy. Spotkanie miało również na celu identyfikację potencjalnych partnerów z regionu Walonii oraz Mazowsza, a także rozwinięcie współpracy w zakresie polityki klastrowej. Delegacji niemieckiej przedstawiono ponadto ofertę dostępnych terenów PPPT wraz z wizytacją stref inwestycyjnych.

Tematyka spotkania opierała się na wskazaniu aktywności, projektów i strategii klastrów działających w kraju związkowym Brandenburgii oraz przedstawieniu założeń i celów Mazowieckiego Klastra Chemicznego.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN