Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Kolejna transakcja sprzedaży nieruchomości na terenie PPPT

02-12-2013  Aktualności

​W dniu 29 listopada 2013 r. Zarząd Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego S.A. zakończył z sukcesem następny proces transakcji zbycia nieruchomości inwestycyjnej. Działkę o powierzchni ok. 0,8 ha nabył funkcjonujący już na terenie PPPT inwestor – firma PaChemTech Sp. z o.o.
   
Nieruchomość położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie użytkowanej przez PaChemTech działki na terenie III strefy inwestycyjnej PPPT, na której zlokalizowany jest zespół obiektów produkcyjno-badawczych dodatków do paliw wraz z budynkiem biurowo-laboratoryjno-magazynowym. Obydwie nieruchomości tworzą obecnie kompleks inwestycyjny o powierzchni ok. 1,8 ha. Zakup działki od PPPT S.A. związany jest z dalszą rozbudową zespołu produkcyjno-badawczego zgodnie z planami rozwojowymi inwestora w strategicznych obszarach działalności, takich jak: opracowanie i produkcja dodatków uszlachetniających do olejów napędowych, biopaliw opartych na estrach kwasów tłuszczowych (RME, FAME), lekkich olejów opałowych typu Ekotherm, w tym olejów zawierających składniki biopaliwowe pochodzenia rolniczego, benzyn, w tym benzyn zawierających komponenty biopaliwowe (etanol, ETBE), dodatków eksploatacyjnych stosowanych w wydobyciu ropy naftowej i gazu, dodatków procesowych wspomagających lub zabezpieczających prawidłowe działanie instalacji produkcyjnych w przemyśle rafineryjnym, petrochemicznym lub chemicznym a także opracowanie i wdrożenie systemu kontroli i certyfikacji wzorców analitycznych oraz produkcja certyfikowanych wzorców analitycznych.
 
Nakłady finansowe związane z inwestycją rozwojową spółki PaChemTech przewidywane są na poziomie minimalnym ok. 1 mln złotych a zatrudnienie w wyniku jej realizacji szacowane jest na poziomie do 10 osób.
 
Główną specjalnością spółki PaChemTech jest opracowywanie technologii i produkcja własna pakietów dodatków uszlachetniających do benzyn, olejów napędowych, olejów opałowych, biopaliw bazujących na RME (BI00, B20, B30) oraz biopaliw zawierających etanol. W ofercie firmy znajdują się także dodatki specjalne stosowane przy wydobyciu ropy naftowej i gazu.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN