Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Kompleks produkcyjno-biurowy Grupy B4 w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym gotowy do eksploatacji

29-02-2012  Aktualności

Zakład produkujący lekkie elementy wykończeniowe nowoczesnego budownictwa wielkogabarytowego Grupy B4 na terenie strefy III PPP-T pomyślnie przeszedł procedurę odbioru końcowego inwestycji i otrzymał pozwolenie na użytkowanie.

Po dziewięciu miesiącach intensywnych prac budowlanych zakończyła się największa obecnie inwestycja przemysłowa na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Nowoczesny kompleks produkcyjno-biurowy Grupy B4 uzyskał pozwolenie na użytkowanie wszystkich obiektów oraz instalacji wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą.

Na terenie działki o powierzchni całkowitej 22 640 m2 inwestor zrealizował nowoczesną halę produkcyjną z trzykondygnacyjnym obiektem biurowo-socjalnym o wysokości 14 m i łącznej powierzchni użytkowej ok. 11 333 m2. Segment produkcyjny stanowi zdecydowaną część całego kompleksu zajmując 9 155 m2 jego ogólnej powierzchni użytkowej. Powierzchnia budynku biurowo-socjalnego wynosi natomiast 2 178 m2.

Nowy zakład produkcyjny wybudowany został dla potrzeb zależnej spółki OPEUS, specjalizującej się w obsłudze budów w zakresie projektowania, produkcji i montażu stalowych i aluminiowych fasad i naświetleń oraz drzwi dla budownictwa wielkogabarytowego. Do nowego zakładu został już przeniesiony park maszynowy, który w najbliższym czasie zostanie rozbudowany o kolejne innowacyjne rozwiązania, zaprojektowane specjalnie dla potrzeb produkcyjnych inwestora. W budynku biurowym ulokowani zostali ponadto wszyscy pracownicy struktur administracyjnych.

Innowacyjny charakter przedsięwzięcia Grupy B4 w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym związany jest z procesem wdrażania przez inwestora nowoczesnych technologii i produktów z zakresu odnawialnych źródeł energii z wykorzystaniem złożonych projektów fasadowych. Inwestor prowadzi równocześnie proces dla objęcia obszaru inwestycji podstrefą specjalnej strefy ekonomicznej.

W wyniku realizacji inwestycji o łącznej wartości około 23 mln. zł. zatrudnienie w okresie pół roku po uruchomieniu zakładu znajdzie minimum 200 osób.

Galeria aktualności

Część socjalno-biurowa zakładu produkcyjnego Grupy B4 w PPPT Część produkcyjno-biurowa zakładu produkcyjnego Grupy B4 w PPPT Część socjalno-biurowa zakładu produkcyjnego Grupy B4 w PPPT Część produkcyjno-biurowa zakładu produkcyjnego Grupy B4 w PPPT Część produkcyjno-biurowa zakładu produkcyjnego Grupy B4 w PPPT
Część produkcyjno-biurowa zakładu produkcyjnego Grupy B4 w PPPT Wnętrze hali produkcyjnej Grupy B4 w PPPT Wnętrze hali produkcyjnej Grupy B4 w PPPT Wnętrze obiektu socjalno-biurowego Grupy B4 w PPPT Wnętrze obiektu socjalno-biurowego Grupy B4 w PPPT
 

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN