Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Konferencja BIZNES LEVEL UP INNOWACJE za nami

17-11-2017  Aktualności

​W dniach 14-15 listopada 2017 roku odbyła się w Płocku Konferencja BIZNES LEVEL UP INNOWACJE współorganizowana przez Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny. Tego typu wydarzenie odbyło się w Płocku po drugi w Płocku, wpisując się w Międzynarodowy Tydzień Przedsiębiorczości. Spotkanie zorganizowano w siedzibie PPPT przy ul. Łukasiewicza 39.

Pierwszego dnia odbyły się dwa warsztaty. Pierwszy z nich INNOWACYJNE MYŚLENIE – WARSZTAT TWÓRCZEGO REALIZMU, poprowadził Marek Stączek. Uczestniczy poznali kilka ciekawych metod twórczej pracy oraz ich zastosowanie w poszczególnych fazach twórczego procesu. Drugi warsztat, poprowadził Marek Tarnowski. W ciągu kilku godzin pracy, uczestnicy wypełniali matryce innowacyjności, szukając nowych pomysłów na rozwój swoich biznesów.

Drugiego dnia odbyło się pięć wykładów, prowadzonych przez Marka Stączka, Marka Tarnowskiego, Marka Kowalczyka, Dorotę Mejri i Joannę Olejnik. W rozwoju organizacji liczą się kreatywni ludzie, odpowiednia kultura organizacyjna i odpowiednie metody kreatywnej pracy. Tego właśnie dotyczyły poszczególne prezentacje. Przed lunchem odbył się panel dyskusyjny na temat szans i zagrożeń, związanych z innowacyjnością. Gośćmi panelu byli: Prezydent Miasta Płocka, Andrzej Nowakowski, przedstawiciele PKN ORLEN: Czesław Bugaj z Biura Innowacji oraz Agnieszka Krzętowska członek Rady Nadzorczej PKN ORLEN oraz pracownik naukowo-dydaktyczny Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej, Prezes Zarządu NEO-TEC, Piotr Świder oraz Prezes PPPT S.A., Zbigniew Bednarski.
Dyskusję moderowała Wiceprezes PPPT, Elżbieta Gąsiorowska. Panel cieszył się dużym zainteresowaniem lokalnych mediów.
Po lunchu, uczestnicy konferencji mieli okazję obejrzeć etiudę menedżerską oraz wziąć udział w warsztacie Design Thinking. Po części warsztatowej odbył się koncert, w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku. Drugi dzień Konferencji zakończyło networkingowe after party, podczas którego uczestnicy mogli nawiązać nowe kontakty i wymienić się doświadczeniem biznesowym.

Ważnym celem Konferencji była integracja lokalnego środowiska biznesowego. Lokalni przedsiębiorcy szkolą się najczęściej w większych miastach, zakładając, że poziom tamtejszych konferencji i warsztatów musi być wyższy niż w Płocku. Organizatorzy Konferencji chcieli zmienić ten kierunek, zapraszając do Płocka najlepszych trenerów i praktyków biznesu. Potencjał płockiego biznesu jest bardzo duży.

 

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN