Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Konkurs na najlepszy pomysł biznesowy

10-11-2014  Aktualności

​Konferencja prasowa poświęcona organizacji konkursu odbyła się w dniu 10 listopada 2014 r. w siedzibie PPPT S.A. Udział w konferencji wzięli Prezydent Miasta Płocka, Andrzej Nowakowski, Pełnomocnik Prezydenta ds. Przedsięwzięć Innowacyjnych i Badawczo-Rozwojowych, Cezary Supeł, Prezes PPPT S.A., Michał Luczewski oraz Dyrektor AIP w Płocku, Łukasz Pietrzak.

Konkurs skierowany jest do osób, które chcą spróbować swoich sił w świecie biznesu oraz do tych, którzy chcieliby dokonać zmian w przebiegu swojej dotychczasowej kariery zawodowej. Mogą w nim wziąć udział studenci a nawet licealiści, którzy mają ciekawe pomysły na biznes.
Główną nagrodą w konkursie jest półroczne, bezpłatne testowanie swojego pomysłu biznesowego w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Płocku dla sześciu osób. W ramach programu Inkubatora każdy zwycięzca zapozna się ze sposobem, w jaki należy prowadzić własną działalność pod względem formalnym i prawny, a co najważniejsze sprawdzi się jako nowy przedsiębiorca w prawdziwym świecie biznesu.

Celem konkursu jest propagowanie idei samozatrudnienia oraz idei innowacyjności, która stanowi jeden z kluczowych elementów działań Parku w nowej perspektywie. „Konkurs to preludium do tego, co chcielibyśmy realizować w nowej perspektywie unijnej, już systemowo, w ramach Płockiego Inkubatora Przedsiębiorczości, we współpracy z Płockim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym oraz uczelniami wyższymi” – powiedział na konferencji Prezydent Miasta Płocka, Andrzej Nowakowski.

Organizatorami konkursu są Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A. oraz Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydenta Miasta Płocka, Andrzej Nowakowski.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP) to inicjatywa powołana do świadczeniu usług proinnowacyjnych, zmierzająca do rozwoju przedsiębiorczości wśród młodych Polaków. AIP realizuje projekty społeczne i biznesowe na skalę ogólnopolską i regionalną, gromadzi najwybitniejszych ekspertów młodej przedsiębiorczości oraz rozwija innowacyjną gospodarkę, aby wprowadzić młodych Polaków na przedsiębiorcze tory. Misją AIP jest budowanie sprzyjającego klimatu dla rozwoju przedsiębiorczości wśród młodych ludzi poprzez ofertę pakietu innowacyjnych usług: od rozliczania księgowego i finansowego każdej firmy, poprzez pisanie umów i udzielanie porad prawnych, aż do świadczenia usług o wysokim potencjalne rynkowo-technologicznym, przyznawania dodatki i pożyczek.

Szczegóły dotyczące konkursu na stronie: www.aipplock.inkubatory.pl

 

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN