Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Mazowiecki Klaster Chemiczny z europejskim certyfikatem jakości zarządzania

13-01-2015  

​Koordynowany przez PPPT Mazowiecki Klaster Chemiczny otrzymał międzynarodowy certyfikat „European Cluster Excellence Initiative Bronze Label Certificate” – Brązowa Odznaka Doskonałości.

Certyfikat ten wskazuje na wysoki poziom jakości klastra. System przyznawania certyfikatów jest przyjętymi działaniem uznanym w całej Europie. Certyfikat ma za zadanie wyróżniać najlepsze klastry, motywować do współzawodnictwa oraz przyczyniać się do wzrostu zainteresowania klastrem potencjalnych partnerów.

Certyfikat ten jest przyznawany tylko dla najlepszych klastrów przez Międzynarodowy Instytut Technologicznej Współpracy Klastrów w Berlinie.

Celem  Mazowieckiego Klastra Chemicznego jest poprawa konkurencyjności oraz wzrost potencjału innowacyjnego przedsiębiorstw z branży chemicznej poprzez współpracę, wymianę wiedzy i doświadczeń ze sferą B+R oraz współpracę z firmami powiązanymi i kooperującymi z branżą chemiczną (np. firmy transportowe, logistyczne, recyklingowe, szkoleniowe, świadczące usługi inżynieryjno-projektowe, czy IT) w celu osiągnięcia maksymalnych korzyści biznesowych dla uczestników klastra. Podmioty należące do klastra mogą otrzymać wsparcie w kojarzeniu partnerów biznesowych i naukowych, pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych zwłaszcza na innowacje, promocję przedsiębiorców zrzeszonych w klastrze w kraju i za granicą (np. misje zagraniczne) oraz koordynowanie wspólnych przedsięwzięć w ramach klastra (np. zakupy grupowe), co niewątpliwie ma wpływ na poprawę konkurencyjności oraz potencjału innowacyjnego przedsiębiorstw z branży chemicznej.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN