Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
PPPT I STARTUP EUROPE WEEK PŁOŃSK 2017

21-02-2017  

Konferencja Startup Europe Week ideę której najlepiej oddaje powiedzenie: „myśl globalnie, działaj lokalnie” jest inicjatywą globalną, organizowaną jednocześnie w jednym tygodniu w 240 miejscach starego kontynentu.  W Polsce odbywała się w ośmiu miastach w tym w Płońsku gdzie PPPT gościł jako partner.
Tematem głównym były STARTUPY, a bliżej zintegrowanie i scalenie środowiska startupów w regionie oraz promowanie zmierzające do zainicjowania współpracy podmiotów zainteresowanych tymi pomysłami. 
Ważnymi podejmowanymi tematami dla podmiotów debiutujących były źródła finansowania biznesu będącego na starcie, budowanie płaszczyzny do spotkań młodych osób, mających pomysły, angażowanie przedsiębiorców i finansistów, mogących inwestować.
Podczas konferencji prezentowały się następujące STARTUPY:
- Twórca robota o nazwie Leguś Adam Kita na samym wstępie zebrał brawa za młody wiek (lat 17) i nieadekwatną do wieku wiedzę, już teraz przekłuwaną w biznes. Adam od trzech lat koncentruje się na ulepszaniu swojego robota, a w wolnych chwilach prowadzi warsztaty z programowania.
- Pomoc się Liczy to jedyny w gronie startupów prezentowanych w Płońsku projekt, którego celem jest dobroczynność. To platforma crowtfundingowa oparta na krótkim, lecz treściwym haśle „Zbierasz-wspierasz”. Decydując się na umieszczenie zbiórki na tej platformie, jednocześnie deklarujesz pomoc podopiecznym Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom.
- X-gen to z kolei startup, na podstawie którego można stworzyć definicję tego modelu biznesu. Innowacyjny pomysł na badanie naturalnych predyspozycji dzieci, wynikających z uwarunkowań genetycznych. Do tego X-gen funkcjonuje w sieci, a zamiarem jego twórcy jest stworzenie aplikacji, dzięki której badanie będzie dostępne dla wszystkich użytkowników smartfonów.
- MTT Polska to specjaliści od druku 3D. Doradzają, sprzedają, serwisują sprzęt, dla którego duża przyszłość upatrywana jest m.in. w medycynie. Już na chwilę obecną drukiem 3D posiłkują się specjaliści w dziedzinie ortopedii czy chirurdzy. Druk 3D umożliwił przeprowadzenie pierwszego w Polsce przeszczepu twarzy, ponieważ lekarze, którzy ten przeszczep wykonali, przed właściwą operacją mogli ćwiczyć na identycznych prototypach, wykonanych właśnie w tym druku.
- Solace, co bardzo ciekawe, jest największym dostawcą domów na świecie, który tych domów nie buduje. Firma została już dostrzeżona na rynku europejskim, w roku 2016 stała się beneficjentem grantu w programie Horyzont 2020. Była na bardzo wysokim, bo drugim miejscu w rankingu ocen w obszarze energii. Produkt Solace to samowystarczalne energetycznie, tanie w postawieniu i bez kosztów w utrzymaniu domy. Docelową koncepcją firmy jest budowa domów socjalnych.
- Dr Barbara, czyli aplikacja mająca zastąpić nam standardowe usługi dietetyczne. Jest wirtualną propozycją wspierającą w procesie odchudzania, opartą na wiedzy i możliwościach medycyny w tym zakresie. Ma obecnie 31 tys. użytkowników.
- Billon, czyli realna polska złotówka, lecz… no właśnie, lecz w formie plików. Za pomocą aplikacji można dokonywać przelewów i wypłat, można również trzymać na niej pieniądze. Aplikacja ma też szereg innych, mniej standardowych możliwości, np. przez bluetooth można pożyczyć koledze kasę na kanapkę.
- Sugester , czyli system online do obsługi klientów i zgłoszeń oferujący możliwość zarządzania firmą w jednym miejscu. W aplikacji oczywiście. Sugester to produkt modułowy, możemy skorzystać z niego kompleksowo lub wybrać usługi według własnych potrzeb, czy to CRM, czy helpdesk, czy może poczta mailowa.
- eHouse, zajmująca się pełną automatyką budynków. Oferowane przez eHouse rozwiązania umożliwiają chociażby wyłączenie z każdego miejsca pozostawionego pod prądem żelazka lub włączenie ogrzewania na godzinę przed powrotem do domu. Co prawda eHouse nie brał udziału w prezentacjach startupów, ale był u nas w czwartek ze swoim stoiskiem.

PPPT
Prezes Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego S.A. zaprezentował działania wspierające środowisko STARTUPÓW oraz inicjatywy podjęte w celu wsparcia tego środowiska w mieście Płocku. Zaprosił na wydarzenia z cyklu Akademii Menadżera organizowane w PPPT. Poruszył temat Płockampu, zaprosił do aktywizacji pomysłów w centrum coworkingowym w Płocku oraz przejrzyście określił metody wspierania nowych przedsięwzięć biznesowych w Płockim Parku Przemysłowym –Technologicznym.
Pan Zbigniew Bednarski wspomniał o programie akceleracyjnym Centrum Badawczo-Rozwojowego PKN ORLEN, gdzie każdy może  utworzyć realne działanie ze swojego pomysłu, poznać scouting technologiczny, zidentyfikować swoje potrzeby
i możliwości rozwojowe.
Biznes powstaje wszędzie. PPPT tworzy warunki do takich działań, wspiera je i dedykuje pewne obszary swojej działalności właśnie dla SATRUPÓW.

 

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN