Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
PPPT przykładem efektywnej obsługi inwestorskiej

15-12-2014  Aktualności

​W dniu 12 grudnia br. w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) w Warszawie odbyła się oficjalna prezentacja corocznego raportu dotyczącego „Atrakcyjności inwestycyjnej województw – 2014”. Raport został opracowany na zlecenie PAIiIZ przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie, pod kierunkiem prof. dr hab. Hanny Godlewskiej-Majkowskiej. Uczestnikami tego wydarzenia byli przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, samorządów, Specjalnych Stref Ekonomicznych, Regionalnych Centrów Obsługi Inwestora oraz media.

Wyniki tegorocznej edycji badania wyraźnie pokazują, że atrakcyjność inwestycyjna województwa idzie w parze z jego rozwojem społeczno-gospodarczym. Co więcej,  liderzy zestawienia praktycznie się nie zmieniają od lat. Najbardziej atrakcyjnymi województwami 2014 roku pod względem przyciągania inwestycji okazały się: Mazowieckie, Dolnośląskie, Śląskie oraz Pomorskie.

Podczas konferencji przedstawiono również zagraniczne doświadczenia w tworzeniu parków naukowo-technologicznych, postrzeganych jako nowoczesne narzędzie podnoszenia atrakcyjności inwestycyjnej i rozwoju regionalnego.

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny został wyróżniony jako modelowy przykład obsługi efektywnej polityki obsługi inwestycyjnej i współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Prezes Zarządu PPPT S.A., Michał Luczewski, zaprezentował zaproszonym gościom doświadczenia we współpracy z inwestorami Parku, kluczowe zachęty inwestycyjne, ofertę gruntów przemysłowych PPPT oraz aktualne działania i plany rozwojowe spółki. 
  
PAIiIZ od lat monitoruje atrakcyjność inwestycyjną regionów i działa na rzecz jej poprawy we współpracy z partnerami regionalnymi. Wiedza o potencjale inwestycyjnym regionów jest wykorzystywana do pozyskiwania i lokowania inwestycji zagranicznych w Polsce.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN