Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
PPPT uczestnikiem III posiedzenia Rady Projektowej ECRN

26-02-2015  

​W dniu 25 lutego 2015 r. przedstawiciele Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego brali czynny udział w trzecim posiedzeniu Rady Projektowej Europejskiej Sieci Regionów Chemicznych, która odbyła się w Brukseli.

Podczas posiedzenia zostały zaprezentowane koncepcje projektów członków Rady Projektowej z Niemiec, Holandii, Francji i Włoch. Dyskusje nad planowanymi bądź realizowanymi już projektami dotyczyły szeroko rozumianych działań branży chemicznej w Europie ze wskazaniem na transport multimodalny środków chemicznych w Europie Środkowej i Wschodniej, inteligentną specjalizację i strategię rozwoju chemii w Europie, współpracę w zakresie badań i rozwoju nad zieloną chemią i zastosowaniem biomasy w przemyśle oraz działania warunkujące zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery (inteligentna transformacja CO2).

Przedstawiciele PPPT poinformowali członków Rady o etapach i postępie prac nad projektem dla młodych naukowców z obszaru chemii w ramach Innowacyjnych Sieci Szkoleniowych programu Marii Skłodowskiej-Curie oraz uzyskali aprobatę Zarządu ECRN dla organizacji kolejnego posiedzenia Rady Projektowej w Polsce, w siedzibie PPPT S.A.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN