Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
PPPT uczestnikiem VI Forum Outsourcingu i II konferencji ABSL

20-06-2011  Aktualności

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny przedstawił swoją ofertę biznesową na największym w Polsce forum branży outsourcingu.


W dniu 17 czerwca 2011 r. w hotelu Westin w Warszawie odbyło się VI Forum Outsourcingu połączone z II Konferencją Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL). Forum zostało poświęcone aktualnym trendom i kierunkom rozwoju sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce oraz pozycji Polski na globalnej mapie branży outsourcingu. Wśród uczestników tego wydarzenia znaleźli się przedstawiciele biznesu, rządu Rzeczypospolitej Polskiej i mediów.

Podczas konferencji zaprezentowano i omówiono najnowszy raport ABSL na temat rynku nowoczesnych usług biznesowych w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Polska już od kilku lat z powodzeniem przyciąga inwestycje BPO (business process outsourcing), SSC (shared services centres) oraz ITO (information technology outsourcing). W ciągu dwóch ostatnich lat sektor ten wzrósł o 50%. Dziś, niemal w 300 centrach usług biznesowych w kraju pracuje około 70 000 osób, co daje Polsce zdecydowaną dominację na rynku outsourcingu w centralnej i wschodniej części Europy.

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny przedstawił i promował w trakcie forum swoją ofertę dla inwestorów sektora BPO i SSC, będącą częścią programu rozwojowego PPPT S.A., umieszczonego na liście projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 i współfinansowanego środkami UE. Prezes PPP-T S.A., Pani Iwona Lewandowska, wzięła udział w dyskusji panelowej dotyczącej czynników i barier rozwoju branży outsourcingu w Polsce.

Organizatorami VI Forum Outsourcingu był Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL) oraz Roadshow Polska. Patronat merytoryczny nad wspólnym projektem Roadshow i ABSL objęło Ministerstwo Gospodarki, we współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) oraz Krajową Izbą Gospodarczą (KIG).

Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL) jest największą organizacją reprezentującą sektor nowoczesnych usług biznesowych w kraju. ABSL powstał w 2009 r. z inicjatywy takich firm, jak m.in. Hewlett-Packard, Capgemini, IBM, Infosys, Thomson Reuters, UBS i wielu innych. Dziś zrzesza ponad 40 członków. Misją Związku jest wspieranie rozwoju sektora w Polsce poprzez intensywną współpracę wewnątrz branży oraz angażowanie władz i grup interesu. ABSL jest autorem raportów i analiz dotyczących sektora, a także organizatorem konferencji poświęconych m.in. atrakcyjności inwestycyjnej Polski.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN