Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
PPPT wspiera Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

24-11-2014  Aktualności

​W dniach 17-21 listopada br. już po raz trzeci w Płocku odbył się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ŚTP) – ponadnarodowe wydarzenie, którego celem jest aktywne wspieranie przedsiębiorczych postaw i podejmowanie inicjatyw biznesowych.  Jego głównym organizatorem było Stowarzyszenie Academia Economica, natomiast partnerami: Urząd Miasta Płocka, Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A., Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku oraz Centrum Językowo-Szkoleniowe. Patronat honorowy nad ŚTP objął Prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. 

Tegoroczna edycja  ŚTP obfitowała w wiele ciekawych inicjatyw wspieranych i współorganizowanych przez Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny.

W dniu 17 listopada br. odbyło się spotkanie z Witoldem Antosiewiczem, praktykiem networkingu, który przedstawił dobre praktyki dotyczące budowy wizerunku biznesowego w oparciu o dobre relacje i rekomendacje w Polsce. Odbyło się również spotkanie z Piotrem Seges, ekspertem w dziedzinie wykorzystania własności marki w biznesie, założycielem  Agencji Reklamowej SEGES, wprowadzającej na polski rynek takie marki jak: Philips, Johnson&Johnson, Kraft Jacobs Suchard, Ovita Nutricia, Berlin-Chemie, Netia, Computerland, Pizza Hut. 

We wtorek, 18 listopada br., w Centrum Usług Korporacyjnych PPPT S.A. przy ul. Łukasiewicza w Płocku, odbyła się konferencja pt. „Perspektywa personalna MŚP na rynku lokalnym”, podczas której przedstawiono praktyczne możliwości współpracy z lokalnymi urzędami praz skorzystania z różnorodnych metod zatrudnienia.  „Inspiracja dla młodych” to kolejna forma aktywowania młodych płocczan, głównie licealistów i studentów do rozwoju swoich pomysłów biznesowych. Inspiracją do działania była projekcja filmu pt. „Piraci z Doliny Krzemowej”, opowiadającego historię powstania jednych z największych gigantów amerykańskiej branży IT: Apple i Microsoft.

W hali sportowej Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, w środę 19 listopada br., przeprowadzono warsztaty biznesowe dla osób planujących prowadzenie własnych działalności gospodarczych: „Rozwiń skrzydła”, „Pozyskiwanie środków na rozwój biznesu” oraz „Kariera biznesowa w środowisku akademickim”.

W czwartek, 20 listopada br., zorganizowano natomiast „Spotkanie Networkingowe” w Novym Kinie Przedwiośnie, w którym przedsiębiorcy, firmy oraz instytucje mogli rozszerzyć sieć swoich kontaktów. Gościem specjalnym spotkania był Tomasz Sztreker, założyciel Polskiej Akademii Biznesu.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ang. Global Entrepreneurship Week) to międzynarodowy projekt, którego głównym założeniem jest promocja świadomego rozwoju, w celu podejmowania biznesowych wyzwań.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN