Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
PPPT wspiera Kreatywne Mazowsze

13-05-2015  Aktualności

​„Przestrzenie przyszłości – dzielnice innowacji w Polsce i Europie”, taki tytuł miała konferencja zorganizowana przez członków Kreatywnego Mazowsza oraz Politechnikę Warszawską, obchodzącą w tym roku jubileusz stulecia Odnowienia Tradycji. Celem zorganizowanego spotkania było przedstawienie najlepszych praktyk dotyczących budowy ekosystemu innowacji w Polsce. Polscy i zagraniczni goście podczas swoich wystąpień prezentowali wzorce, które stanowią klucz do powstania przestrzeni innowacji w postaci tzw. dzielnic innowacji. To w nich upatruje się przyszłość w rozwoju aglomeracji. Koncepcja dzielnic innowacji opiera się na zakorzenieniu innowacji w relacjach społecznych, ponieważ ma włączać w działanie  naukowców, przedsiębiorców, ale także społeczność danego regionu.

Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Floris de Gelder, dyrektor Utrecht Science Park, który przedstawił funkcjonowanie holenderskiego centrum innowacji, Patrick Horsley, dyrektor zarządzający Cambridge Visits, który opowiedział o rozwiązaniach, jakie zastosowane zostały w Cambridge Science Park oraz Sascha Brinkhoff z Humboldt University, która zaprezentowała dokonania Adlershof Technology Park z Berlina, największego niemieckiego parku naukowo-technologicznego.
 
W ramach konferencji odbyły się również tzw. panele towarzyszące, na których przedstawiciele Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prezentowali programy przeznaczone do współfinansowania środkami unijnymi na realizację innowacyjnych projektów.

Patronat honorowy nad konferencją objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Kreatywne Mazowsze to inicjatywa powołana dla zbudowania płaszczyzny współpracy łączącej przedstawicieli i ekspertów z różnych środowisk. Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny jest jednych z sygnatariuszy Manifestu Programowego Kreatywne Mazowsze, którego celem jest współpraca i tworzenie platformy wymiany doświadczeń pomiędzy światem nauki, biznesu oraz jednostkami samorządowymi.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN