Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
PPPT wspiera startupy

05-10-2017  

​PPPT S.A. aktywnie wspiera startupy.


W dniu 29.09.2017r. w jednej z sal konferencyjnych Płockiego Parku Przemysłowo -  Technologicznego S.A. odbyła się prezentacja startupu, który posiada swoje biuro na terenie Spółki.
Firma ta to Inwill Sp. z o.o. proponuje innowacyjną baterię nowej generacji opartą na ogniwach litowo-jonowych posiadającą małą wagę i krótki czas ładowania, z przeznaczeniem głównie do stosowania w  miejscach o małych powierzchniach.
Start-up znajduje się w finałowej fazie projektu „ScaleUp” organizowanego przez TechBrainers. Zakończenie projektu planowane jest na koniec października 2017 r. W ramach projektu start-up pozyskał 200.000 zł, które zostały przeznaczone na badanie produktu, jego testowanie oraz uruchomienie procedury ochrony patentowej. Partnerem merytorycznym jest firma TAURON i jej spółka-córka Tauron Magenta.

W chwili obecnej InWill przygotował wersje testowe innowacyjnej baterii o pojemności o pojemności do 7KW. Potencjalne zastosowania tego rozwiązania to magazyny energii dla fotowoltaiki. Firma TAURON deklaruje chęć dalszej współpracy w rozwijaniu gamy produktów opartych o rozwiązanie InWill. InWill został zaproszony na konferencję R&D Summit zorganizowaną w dniu 12 wrzesnia br., gdzie został wybrany jako jeden z bardziej obiecujących w branży energetycznej.


 

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN