Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny pozyskał nowych inwestorów

24-03-2011  Aktualności

Dwóch kolejnych inwestorów zrealizuje inwestycje przemysłowe na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.


Przedwstępne umowy sprzedaży przez PPPT S.A. nieruchomości gruntowych na rzecz kolejnych podmiotów zostały zawarte w dniu 24 marca 2011 r.

Pierwszym z inwestorów jest IZO-BET, firma już obecna na lokalnym rynku zajmująca się produkcją i montażem izolacji termicznej w przemyśle energetycznym, chemicznym, petrochemicznym i rafineryjnym. Inwestor planuje inwestycję polegającą na budowie hali produkcyjnej z siedzibą firmy dla produkcji płaszczy z blachy i konstrukcji nośnej izolacji termicznej. Zostanie ona ulokowana w strefie III PPPT na terenie działki o powierzchni ok. 1 ha. Szacowana wartość inwestycji wynosi 1,5 mln zł. Inwestor zadeklarował utworzenie nie mniej niż 20 nowych miejsc pracy.

Drugi z inwestorów to spółka celowa GRAFFITI POLSKA Sp. z o.o. utworzona dla budowy zakładu recyklingu odpadowych opakowań z tworzyw sztucznych poliolefinowych o wartości szacunkowej ok. 5 mln zł w I etapie realizacyjnym. Teren inwestycji to działka o powierzchni ok. 0,6 ha położona w strefie III PPPT. Zatrudnienie zadeklarowane przez tego przedsiębiorcę wyniesie nie mniej niż 15 osób.

Obydwie planowane inwestycje są zgodne z profilem wyjściowym Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.


« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN