Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Silver Label - Mazowiecki Klaster Chemiczny w drodze do doskonałości

19-12-2015  Aktualności

18 grudnia 2015 r. przedstawiciele Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego S.A. - koordynatorzy  Mazowieckiego Klastra Chemicznego uczestniczyli w wydarzeniu „Silver  Label - Pierwsze polskie klastry w drodze do doskonałości”
Spotkanie dedykowane było dwóm mazowieckim klastrom, które jako pierwsze w Polsce, otrzymały Srebrne Odznaki Doskonałości w Zarządzaniu, wydawane przez Europejski Sekretariat ds. Analiz Klastrów (ESCA). 
Gościem specjalnym wydarzenia był  Daniel Gottschald, Dyrektor Zarządzający Chemie – Cluster Bavaria,  jednego z najlepiej działających klastrów przemysłowych w Europie.

Przypomnijmy, 4 listopada 2015 roku  Mazowiecki Klaster Chemiczny  uzyskał międzynarodowy certyfikat „European Cluster Excellence Silver Label Certificate” tzw. Srebrną Odznakę. Certyfikat jest przyznawany jako ważny znak potwierdzający poziom, oddziaływanie i znaczenie Klastra.
W ramach procesu certyfikacji w zakresie doskonalenia jakości zarządzania badane były m.in. struktura organizacyjna, źródła finansowania, czy rozpoznawalność Klastra. Uzyskanie przez Mazowiecki Klaster  Chemiczny „Srebrnego Certyfikatu Jakości” potwierdza pozytywną ocenę działalności Klastra na tle najlepszych klastrów europejskich, które działają w podobnym obszarze.
To odznaczenie jest bardzo ważne, ponieważ potwierdza jakość i znaczenie Mazowieckiego Klastra Chemicznego  na poziomie regionalnym i światowym.  Aktualnie tym prestiżowym odznaczeniem  może posługiwać się około 30 organizacji w Europie, w tym zaledwie 2 organizacje z Polski. 
Certyfikat jest przyznawany na okres 2 lat. 

Więcej na temat Mazowieckiego Klastra Chemicznego:  www.klasterchemiczny.com

 ​​​

​​​​​​

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN