Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
PPPT jednym z gospodarzy płockiej edycji Global Entrepreneurship Week

25-11-2013  Aktualności

​Pożyczki i poręczenia oraz perspektywy rozwoju regionu płockiego w obszarze badawczo-rozwojowym w latach 2014-2020 to główne tematy przeprowadzonych w dniu 19 listopada 2013 r. spotkań i debat z przedsiębiorcami z udziałem Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się kwestie związane z możliwościami pozyskania wsparcia finansowego w nadchodzącej perspektywie finansowej UE na projekty dotyczące badań naukowych i rozwoju technologicznego, innowacji oraz poprawy konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw. Przeprowadzono szereg konsultacji projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Przedsiębiorcy mieli okazję zapoznać się z aktualnymi i planowanymi programami pożyczkowymi i poręczeniowymi w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
 
Kolejnym przedsięwzięciem zorganizowanym przy udziale PPPT w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości była debata poświęcona przyszłości szkolnictwa zawodowego w Płocku.

Ponadto, w dniu 20 listopada 2013 r. w auli konferencyjnej Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica odbyło się Forum Subregionalne Mazowsza Płockiego, na którym PPP-T S.A. wspólnie z Urzędem Miasta Płocka przedstawiła prezentację na temat dobrych praktyk współpracy samorządu z przedsiębiorcami.

W dniach 20-21 listopada br. w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica odbyła się wystawa otwarta pn. „Bisuness Innovation Show”, mająca na celu promocję nowoczesnych rozwiązań technicznych i technologicznych zarówno w przemyśle chemicznym jak i innych branżach. Impreza miała charakter międzynarodowy i skierowana była przede wszystkim do firm i instytucji związanych z wykorzystaniem, wdrażaniem oraz badaniami nad nowymi technologiami. Pokazy obejrzały również dzieci i młodzież z płockich szkół. W ramach wystawy zorganizowano m.in.: prezentacje i pokazy związane z nowoczesnymi technologiami i bezpieczeństwem w przemyśle chemicznym, konferencje branżowe, seminaria i debaty, wystawę Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie oraz warsztaty z robotyki i informatyki.  
 
Głównym organizatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Płocku było stowarzyszenie Academia Economica, które powstało w celu budowania przyjaznego klimatu do rozwoju przedsiębiorczości w północno-zachodnim Mazowszu. Wydarzenie współorganizowała Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku przy udziale Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Partnerem imprezy był Urząd Miasta Płocka a honorowy patronat nad obchodami tygodnia przedsiębiorczości w Płocku objął Prezydent Miasta, Pan Andrzej Nowakowski.
     
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ang. Global Entrepreneurship Week) to ponadnarodowe wsparcie i kreowanie klimatu dla postaw przedsiębiorczych. Jego celem jest tworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i które pozwala na rozwój inicjatyw gospodarczych.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN