Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Szwedzko-Polskie Forum Innowacji z udziałem PPPT

12-06-2015  Aktualności

​Ministerstwo Gospodarki, Ambasada Szwecji w Polsce oraz Business Sweden – Biuro Radcy Handlowego Ambasady Szwecji w Polsce byli gospodarzami Szwedzko-Polskiego Forum Innowacji, które odbyło się 11 czerwca 2015 roku w Warszawie.

Celem Forum było stworzenie platformy do dyskusji na temat warunków niezbędnych do osiągnięcia innowacyjnego i zrównoważonego rozwoju w sferze publicznej i prywatnej, opartych o najlepsze polskie i szwedzkie rozwiązania.

Wydarzenie rozpoczęło się zamkniętą debatą przy okrągłym stole, w której udział wzięli m.in. Mikael Damberg – Minister Przedsiębiorczości i Innowacji w Szwecji,  Staffan Herrström - Ambasador Szwecji w Polsce, Daniel Larsson – Radca Handlowy Ambasady Szwecji,  Grażyna Henclewska – Wiceminister Gospodarki w Polsce, a także przedstawiciele szwedzkiego oraz polskiego biznesu i przedstawiciele polskich agencji rządowych. Instytucje otoczenia biznesu wspierające innowacyjność reprezentowane były przez Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny.

Szwecja i Polska posiadają długie i bogate doświadczenia współpracy gospodarczej, a duże przedsiębiorstwa szwedzkie działają na polskim rynku już od ponad 100 lat. Szwecja jest krajem o wysokim poziomie innowacyjności. Świadczą o tym liczne rankingi europejskie i światowe. Szwedzkie marki, tj. Volvo, Saab, Oriflame, H&M, Ikea, Scania, Electrolux, Tetra Pak, Ericsson czy Skanska nieustannie wykorzystują proces innowacji do generowania nowych procesów, produktów i kanałów dotarcia do klientów. W oczach Szwecji nasz kraj stopniowo staje się start-upowym zagłębiem innowacji, a rodzimi przedsiębiorcy coraz częściej doceniają korzyści płynące z działalności badawczo-rozwojowej i generowania innowacyjnych rozwiązań.

Podczas Szwedzko-Polskiego Forum Innowacji podpisany został list intencyjny w zakresie rozszerzenia szwedzko-polskiej współpracy w obszarze innowacji, którego sygnatariuszami byli Janusz Piechociński – Wicepremier i Minister Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej oraz Mikael Damberg – Minister Przedsiębiorczości i Innowacji Szwecji.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN