Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Uroczyste otwarcie wytwórni etoksylatów w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym

20-05-2011  Aktualności

W dniu 19 maja 2011 r. PCC Exol S.A. uruchomiła nową instalację etoksylacji zlokalizowaną na terenie VIII strefy inwestycyjnej PPPT.

Wytwórnię, o łącznej wartości ok. 62 milionów złotych, oficjalnie oddano do użytku niemal po dwu i pół letnim okresie realizacyjnym inwestycji. Zdolności produkcyjne nowoczesnej instalacji wynoszą 30.000 ton surfaktantów rocznie. Została ona wybudowana w oparciu o najlepsze dostępne technologie (BAT), oraz zgodnie z obowiązującymi zasadami ochrony środowiska naturalnego i bezpieczeństwa procesowego.

Produkty z nowo wybudowanej instalacji trafią do dalszego przerobu do nowej instalacji siarczanowania w zakładach PCC Rokita S.A. w Brzegu Dolnym oraz do przyszłych odbiorców docelowych branży chemii gospodarczej i środków higieny osobistej a także przemysłu tekstylnego. Produkty wytwórni wykorzystywane będą również jako środki zwilżające, emulgatory, środki pomocnicze w przemyśle papierniczym i metalurgicznym.

Wytwórnię etoksylatów zlokalizowano na terenie inwestycyjnym przy ul. Długiej 14 w Płocku o łącznej powierzchni ok. 3,5 ha, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu produkcyjnego PKN ORLEN S.A. Tlenek etylenu, który jest podstawowym surowcem do produkcji etoksylatów, będzie dostarczany rurociągiem do instalacji przez PKN ORLEN S.A.

Instalacja etoksylacji stanowi pierwszy etap działalności spółki PCC Exol w Płocku i w zależności od jej wyników produkcyjnych, przewidywana jest dalsza rozbudowa wytwórni w kolejnych etapach realizacyjnych przedsięwzięcia.

Na mocy porozumienia inwestorskiego z dnia 30 stycznia 2006 r. teren inwestycji PCC Exol S.A. w Płocku objęty został działaniem programowym i terytorialnym Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego i funkcjonuje jako wydzielona strefa inwestycyjna nr VIII PPPT, przeznaczona wyłącznie dla działalności gospodarczej grupy PCC Rokita.

Zobacz także:
http://www.pcc.rokita.pl/bazy/investors.nsf/id/PL_PCC_Rokita_Media?open&page=PL_Press_PCC_Exol_otworzyl_w_Plocku_wytwornie_etoksylacji

http://www.pcc.rokita.pl/bazy/www.nsf/id/PL_News_Uroczyste_otwarcie_instalacji_etoksylacji_PCC_Exol

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN