Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
W PPPT odbył się STARTUP MARATON

30-03-2017  Aktualności

​W dniach 25-26 marca w Płockim Parku Przemysłowo - Technologicznym odbyły się pierwsze w Płocku warsztaty STARTUP MARATON. 

Pojawili się uczestnicy zainteresowania jak "odpalić" własny biznes, jak zacząć. Przez doświadczonych znanych prelegentów uczestnikom MARATONU została dostarczona wiedza z zakresu marketingu i nowych technologii. Maratończycy dowiedzieli się gdzie poszukać wiedzy na temat finansowania własnego projektu i nowoczesnych narzędzi rynkowych.

MARATON miał charakter warsztatowy:

1 dzień - tematyka opiewała o stronę sprzedażową, jak zarobić na własnym projekcie, biznesie, szybko i tanio, nie ponosząc zbędnych kosztów. Co opłaca się, a co należy sobie na wzór innych doświadczonych darować.

2 dzień - uczestnicy budowali prototypy, z jakimi można rozpocząć sprzedaż, czyli MVP.

MVP – minimum viable product praktycznie. Od czego zacząć biznes?
Sposobach na testowanie pomysłów  na firmę, tworzenie programu do od pomysłu do biznesu.
Czym jest MVP?
Kupując kompletny sprzęt snowboardowy sprawdza się go, aby był kompletny i można było na nim jeździć. To samo z jazd a na desce, której raczej na początku pożycza się, na wypadek gdyby się nie spodobało. Dopiero po testach szuka się i inwestuje w zakup sprzętu. O to samo chodzi w MVP.
W MVP - chodzi o nie wkładanie zbyt dużo wysiłku i pieniędzy tylko po to, żeby sprawdzić, czy pomysł był trafiony.
MVP to skrót od Minimum Viable Product – czyli produkt (usługa, program, oferta), który jest minimalnie gotowy do wprowadzenia na rynek. Wystarczająco określony produkt, aby pokazać Twojemu potencjalnemu klientowi tj. jego wartość. Startupowiec może wtedy zmierzyć zainteresowanie klienta.
Chodzi o to, żeby zebrać jak najwięcej informacji, przy jak najmniejszym wysiłku.

  

 

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN