Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
PPPT współorganizatorem XIX Targów Pracy i Przedsiębiorczości

08-10-2014  Aktualności

​Organizatorami Targów poza publicznymi służbami zatrudnienia byli także przedstawiciele lokalnych instytucji otoczenia biznesu, sektora nauki oraz organizacji pozarządowych. W Centrum Widowiskowo-Sportowym Orlen Arena w Płocku rozmieszczone zostały 64 stanowiska, na których każdy zwiedzający mógł zapoznać się z ofertami pracy i usługami świadczonymi przez wystawców.

Stanowisko Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Zapytania dotyczące ofert pracy nie były tematem dominującym. Płocczanie wykazują duże zainteresowanie przedsiębiorczością w aspekcie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, a także dostrzegają korzyści wynikające z idei clusteringu oraz ulg i zachęt inwestycyjnych oferowanych przez PPPT.

Podczas targów zostało także podpisane porozumienie o współpracy Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego S.A. z Miejskim Urzędem Pracy w Płocku. Przedmiotem porozumienia jest współpraca obu podmiotów na rzecz promocji i rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju i wspierania efektywnego zatrudnienia, wsparcia obecnych i przyszłych inwestorów PPPT w celu pozyskania wykwalifikowanej kadry pracowniczej poprzez pośrednictwo pracy i poradnictwo zawodowe. Miejski Urząd Pracy w Płocku oferuje bowiem szereg możliwości finansowania kształcenia ustawicznego oraz podnoszenia i doskonalenia pracowników w ramach swojej działalności. Wagę podpisanego porozumienia podkreśla fakt, że zapewnienie wykwalifikowanej kadry stanowi jeden z elementów oferty Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego dedykowanej inwestorom.

 

 

 

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN