Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Flexpol Sp. z o.o.
​Inwestycja spółki Flexpol polegała na zakupie nowoczesnej i wydajnej linii do produkcji pięciowarstwowej folii BOPP o szerokości 6,6 m oraz na budowie hali produkcyjnej z częścią magazynową wraz z niezbędną infrastrukturą stowarzyszoną. 
 
Zdolność produkcyjna nowej linii wynosi 3 t/godz. i 23 tys. t/rok, co pozwala produkować folie
z większą wydajnością oraz w większym asortymencie o korzystniejszych właściwościach mechanicznych czy wyższym połysku, lepiej dopasowując się do potrzeb klientów. Łączne nakłady związane z realizacją inwestycji wyniosły ok. 90 mln złotych. W wyniku poszerzenia parku maszynowego zakład zwiększył zatrudnienie o blisko 50 osób.
 
Inwestycja zlokalizowana jest na terenie inwestycyjnym przy ul. Łukasiewicza 46 o łącznej powierzchni ok. 4,3 ha, który na mocy porozumienia inwestorskiego z dnia 26 lipca 2010 r. funkcjonuje jako wydzielona indywidualnie strefa inwestycyjna nr IX Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Obszar przedsięwzięcia firmy Flexpol w Płocku został ponadto objęty statusem podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
 
Mająca swą siedzibę w Płocku spółka Flexpol działa w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, specjalizując się w produkcji folii polipropylenowych zarówno orientowanych dwuosiowo (BOPP),
jak i wylewanych (CPP).
 
Więcej informacji na stronie: www.flexpol.pl
 
 
 

Marki Grupy ORLEN