Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
PCC Exol S.A.
​Mająca swą siedzibę główną w Brzegu Dolnym, spółka PCC Exol powstała w wyniku połączenia PCC Exol z Kompleksem Środków Powierzchniowo Czynnych spółki PCC Rokita S.A. Przedmiotem działalności firmy jest produkcja i sprzedaż środków powierzchniowo czynnych.
 
Wytwórnia etoksylatów w Płocku zlokalizowana jest na terenie inwestycyjnym przy ul. Długiej 14 o łącznej powierzchni ok. 3,5 ha, który na mocy porozumienia inwestorskiego z dnia 30 stycznia 2006 r. funkcjonuje jako wydzielona indywidualnie strefa inwestycyjna nr VIII Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.
 
Instalację etoksylacji o łącznej wartości ok. 62 mln złotych oficjalnie oddano do użytku w dniu 19 maja 2011 r. Jej zdolności produkcyjne wynoszą 30.000 ton surfaktantów rocznie. Płocką wytwórnie obsługuje łącznie 18 osób kadry zarzadzającej oraz zespołu technologów.
 
Produkowane w płockiej wytwórni surfaktanty znajdują bardzo szerokie zastosowania przemysłowe. Oprócz chemii gospodarczej i środków higieny osobistej czy przemysłu tekstylnego, są szeroko stosowane jako środki zwilżające, emulgatory, środki pomocnicze w przemyśle papierniczym, metalurgicznym i wielu innych.
 
PCC Exol należy do grupy kapitałowej PCC utworzonej przez PCC Rokita S.A. – jednej z wiodących firm chemicznych w Polsce i największej na Dolnym Śląsku. Branżowym inwestorem spółki PCC Rokita jest niemiecka firma PCC SE z siedzibą w Duisburgu, która operuje na międzynarodowych rynkach surowców chemicznych, transportu, energii, węgla, koksu, paliw, tworzyw sztucznych i metalurgii.
 
W okresie od maja 2006 do grudnia 2010 roku PCC Rokita S.A. wynajmowała powierzchnie biurowe w Centrum Administracyjnym PPPT S.A. w Płocku, ustanawiając biuro operacyjne spółki dla przeprowadzenia procesu przygotowania i uruchomienia wytwórni etoksylatów w strefie VIII Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Więcej informacji na stronie: www.pcc-exol.eu
 
 
 

Marki Grupy ORLEN