Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Lokalizacja PPPT
Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny zlokalizowany jest w Płocku – mieście położonym w północno-zachodniej części województwa mazowieckiego. Tereny inwestycyjne oraz siedziba PPPT z kompleksem administracyjnym usytuowane są na północnych granicach miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu rafineryjno-petrochemicznego i siedziby PKN ORLEN S.A.

Dojazd do stref inwestycyjnych PPPT możliwy jest zarówno od strony centrum Płocka, jak i z kierunku północno-wschodniego drogami przystosowanymi do przyjęcia specjalistycznego transportu ciężkiego. Od międzynarodowej drogi nr 1 Gdańsk - Ostrawa (skrzyżowanie w miejscowości Glinojeck) oraz nr 2 Moskwa – Berlin (skrzyżowanie w miejscowości Kutno) w każdym z przypadków Park dzieli niespełna 50 km. Wkrótce zostanie ukończona budowa autostrad A-1 Północ – Południe oraz A-2 Wschód – Zachód, które będą krzyżować się koło Płocka, a także droga ekspresowa S-10 Warszawa – Szczecin.

Od strony południowej do miasta prowadzą dwie przeprawy mostowe na Wiśle, z których jedna przystosowana jest do obsługi taboru kolejowego. W zależności od potrzeb, Klienci prowadzący działalność w PPPT mogą korzystać z sąsiadującego z Parkiem terminalu kolejowego PKN ORLEN S.A. W położonym o niespełna godzinę jazdy Kutnie znajduje się duży międzynarodowy węzeł kolejowy.

Dojazd do największego w Polsce Międzynarodowego Lotniska Chopina w Warszawie zajmuje tylko 2 godziny, a regionalny port lotniczy w Modlinie jest osiągalny w zaledwie 45 minut. W Płocku działa też lotnisko, które może przyjmować małe samoloty i śmigłowce.

W odległości około 8 km od PPPT znajduje się także przystań rzeczna z infrastrukturą przystosowaną do rozładunku niestandardowych i ponadgabarytowych przesyłek transportowanych Wisłą z portów morskich w Gdańsku oraz Gdyni.

Zdecydowana poprawa warunków komunikacyjnych PPPT nastąpi po zrealizowaniu w pełni inwestycji budowy obwodnicy północno-zachodniej Płocka, której przebieg zaplanowany jest wzdłuż stref III-VI Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. ​
 
 

Marki Grupy ORLEN