Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Mazovia Circular Congress 3-4 październik 2018

04-09-2018  

 

Circular Economy – bo innowacje to już za mało

Gospodarka globalna stawia wciąż nowe wyzwania. Nowe technologie, konsumpcjonizm, zmiany klimatu czy wreszcie zmiany społeczne oraz dynamiczny rozwój miast wymuszają przemiany w tradycyjnych modelach biznesowych. Przyszłość gospodarek zależy od umiejętności dostosowania się do panujących trendów i zmian.

Wszystko jest surowcem, czyli coś więcej niż gospodarka odpadami

Komisja Europejska, rządy krajów rozwiniętych i rozwijających się a także koncerny globalne zadają sobie pytanie czy odpowiedzią na wyzwania nie jest właśnie zamknięcie obiegu gospodarki. Dobre praktyki krajów Europy północnej i Skandynawii wskazują, że nie są to jedynie chwilowe kosztowne trendy, ale mogące przynieść realne korzyści rozwiązania biznesowe. Dlatego też Komisja Europejska aktywnie wspiera przechodzenie z gospodarki linearnej do modelu okrężnego poprzez finansowanie inicjatyw. Jedną z nich jest wdrażany między innymi na Mazowszu międzynarodowy projekt C-Voucher.

Mazowsze Zamyka Obieg

Czym dokładnie jest Circular Economy? Gdzie na mapie krajów idących w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego jest Polska? Jakie trendy i wyzwania rozwojowe stają przed polskimi firmami i samorządami? Co możemy zrobić, aby pociąg przemian nie odjechał bez nas? Jak dostosować firmy komunalne, instytucje i biznes do wyzwań obiegu zamkniętego?  W końcu- skąd wziąć środki na zaprojektowanie zmian? To pytania, na które odpowiedzą światowi, europejscy i polscy eksperci w ramach pionierskiego wydarzenia, podczas którego zaprezentowane zostaną dobre praktyki miast, firm i instytucji otoczenia biznesu z całego świata oraz korzyści płynące z transformacji gospodarek w kierunku CE.

Zainteresowanych tematyką gospodarki o obiegu zamkniętym, w szczególności branży spożywczej, wytwórczej, tekstylnej, opakowaniowej, chemicznej oraz co równie ważne samorządów i firm komunalnych zapraszamy na Mazowsze.
 
Płock w centrum Circular Economy

Stolica mazowieckiej chemii w dniach 3-4 października 2018 r.  tym razem wystąpi w roli stolicy gospodarki obiegu zamkniętego podczas Mazovia Circular Congress. Międzynarodowe wydarzenie skierowane będzie do samorządów, przedsiębiorców, instytucji naukowych, firm świadczących usługi komunalne i dostawców nowych technologii i obejmie trzy obszary: Circular City, Circular Food oraz Circular Manufacturing, którym poświęcone będą prezentacje, debaty z udziałem ekspertów z Danii, Holandii, Szwecji, Hiszpanii, Francji, Rumunii i Polski. Dodatkowo, zorganizowane zostaną imprezy towarzyszące, tj. hackathony, wizyty studyjne, strefy tematyczne. To właśnie tu swoje miejsce znajdą wszyscy którzy chcą zaprezentować rozwiązania w duchu CE, ale też Ci którzy ich dopiero szukają.

Więcej na stronie: http://www.circular-congress.com.pl/

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN