Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Ruszyły dwie kolejne inwestycje w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym

24-11-2017  Aktualności

​Dwóch inwestorów rozpoczęło roboty budowlane na nieruchomościach inwestycyjnych płockiego Parku. Pierwszym z nich jest firma IZO-BET, która rozbuduje istniejący zakład produkcyjny przy ul. Długiej 49. Firma IZO-BET działa w Płocku od 2009 r., natomiast od 2013 r. jest właścicielem obiektu produkcyjno-biurowego o powierzchni ponad 900 m2, zlokalizowanego w strefie 3 Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. W zakładzie wytwarzane są płaszcze z blachy i konstrukcje nośne do wykonywania izolacji termicznych instalacji przemysłowych. Planowana rozbudowa jest konsekwencją ciągłego rozwoju firmy w kierunku innowacyjnych izolacji termicznych. W nowym obiekcie, o łącznej projektowanej powierzchni ponad 1.500 m2, znajdować się będzie zakład czyszczenia strumieniowo-ściernego i lakierowania rurociągów oraz konstrukcji stalowych wraz z dwukondygnacyjnym budynkiem socjalno-biurowym. Dzięki rozbudowie zatrudnienie w firmie znajdzie kolejnych 25 osób. Deklarowana wartość szacunkowa tego przedsięwzięcia wynosi ponad 10 milionów złotych. Inwestycja jest realizowana dzięki współfinansowaniu środkami UE. 
IZO-BET jest prywatną firmą specjalizującą się w wykonywaniu kompletnych izolacji termicznych przemysłowych. Zajmuje się produkcją i montażem izolacji termicznej w przemyśle energetycznym, chemicznym, petrochemicznym i rafineryjnym. Prace izolacyjne wykonuje w całym kraju na terenie zakładów przemysłowych, elektrowni i elektrociepłowni. 

Drugim z inwestorów jest firma SPAWEX – Zdzisław Cielicki, która wybuduje swoją siedzibę, zakład produkcji konstrukcji stalowych i prefabrykatów urządzeń ciśnieniowych dla przemysłu chemicznego, naftowego i energetycznego oraz ośrodek egzaminacyjny spawaczy i personelu wykonującego montaż połączeń kołnierzowych w systemach ciśnieniowych. Inwestor ulokuje swój kompleks produkcyjno-biurowy w strefie 3 Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego na terenie o łącznej powierzchni około 0,4 ha. Projektowana powierzchnia produkcyjno-magazynowa nowego obiektu wyniesie około 700 m2. Towarzyszyć jej będzie trzykondygnacyjny biurowiec z częścią socjalną o powierzchni około 500 m2. Budżet inwestycji oszacowano na kwotę około 2,5 milionów złotych. Według deklaracji inwestora, w nowym zakładzie utworzonych zostanie co najmniej 10 stałych miejsc pracy. Realizacja inwestycji to efekt działań rozwojowych firmy. Budowa obiektu zapewni większą niezależność i samodzielność firmy w realizacji prac inwestycyjnych i remontowych dla wszystkich klientów i inwestorów. Zainstalowana linia produkcyjna zapewni natomiast zwiększenie wydajności w procesach wytwórczych oraz wyeliminuje istniejące ograniczenia przedsiębiorstwa. W planowanym do uruchomienia ośrodku egzaminacyjnym prowadzone będą specjalistyczne szkolenia dla spawaczy.
SPAWEX jest prywatną firmą z dziesięcioletnim doświadczeniem na rynku, specjalizującą się w wykonawstwie prac budowlanych, prefabrykacji oraz montażu konstrukcji i rurociągów stalowych. Dostarcza również usługi montażowo-spawalnicze w obiektach przemysłowych, usługi modernizacyjne urządzeń podlegających Urzędowi Dozoru Technicznego,  a także prowadzi bieżące prace konserwacyjno-remontowe instalacji technologicznych. Firma w chwili obecnej cieszy się ugruntowaną pozycją w zakresie realizacji prac dla generalnych wykonawców inwestycji jak i właścicieli infrastruktury technicznej  w przemyśle rafineryjnym, petrochemicznym i energetycznym.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN