Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Drugi Płocki Turniej Robotyki Edukacyjnej Lego®: nauka poprzez zabawę!

Drugi Płocki Turniej Robotyczny Lego® Education to wydarzenie, które już w najbliższą sobotę 11 września odbędzie się w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Budowanie robotów, programowanie, konstrukcje z klocków Lego oraz ich automatyzacja to motywy przewodnie sobotniego turnieju. Wydarzenie dedykowane jest dzieciom i młodzieży, przejawiającym nie tylko zainteresowania i umiejętności „robotyczne”, ale przede wszystkim ciekawym świata i kreatywnym.

Rozwój nowych technologii opartych na cyfryzacji i automatyzacji, to już dziś powszechna praktyka w świecie biznesu. Z kolei klocki Lego już dawno podbiły dziecięcą wyobraźnię. Połączenie tych dwóch obszarów może dawać zaskakujące efekty, o czym będziemy mogli przekonać się już wkrótce.

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 5-14 lat wraz z rodzicami do kibicowania uczestnikom turnieju. Poza zawodami przewidywane są inne atrakcje: strefa budowania w świecie gry Roblox, czy warsztaty z budowania robotów LEGO®. Spędź z nami ten dzień i przekonaj się, że klocki LEGO służą nie tylko zabawie ¬– mogą być pierwszym krokiem do narodzin polskiego Elona Musk’a.

Turniej odbędzie się w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym S.A., ul. Łukasiewicza 39, w godz. 9.00-13.00. Wstęp wolny.

Organizatorem wydarzenia jest Academia Robotica oraz PPP-T S.A.

 
 

Marki Grupy ORLEN