Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Program akceleracyjny

Program Akceleracyjny PPP-T S.A. był wspólną inicjatywą Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego S.A. oraz Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

Program skierowany został do przedsiębiorców, osób planujących założyć i prowadzić własną firmę, a także tych, którym zależy na rozwoju już istniejącego przedsięwzięcia. Ponad dwadzieścia osób o innowacyjnych pomysłach otrzymało możliwość bezpłatnego udziału w spotkaniach szkoleniowo-mentoringowych.

Program akceleracyjny składał się z następujących elementów:

  • Warsztaty SKILLSHARE Sieci Przedsiębiorczych Kobiet – 5 modułów szkoleniowych (7 dni szkoleniowych) w terminie od lutego do czerwca 2020 roku. Przykładowa tematyka: modelowanie biznesowe, sprzedaż, aspekty prawno-księgowe, finanse, social media, marketing, negocjacje, źródła finansowania.
  • Mentoring biznesowy - nawiązanie relacji mentoringowej pomiędzy mentorką, a uczestnikiem programu (5 miesięcy, 1 spotkanie w miesiącu w Warszawie, Skype lub w formie ustalonej między mentorką a mentorowanym).
  • Networking – spotkania networkingowe uczestników programu w Płocku i Warszawie, stymulujące wzajemne wsparcie i relacje biznesowe.

 Pierwszym blokiem wsparcia realizowanym w ramach programu akceleracyjnego Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego była organizacja serii szkoleń i warsztatów. W ich trakcie uczestnicy otrzymywali pakiet wiedzy miękkiej. Za jej sprawą dowiedzieli się m.in. jak kluczowe jest budowanie rzeczywistości wirtualnej dla nowej firmy czy w jaki sposób zdobywać środki na rozwój działalności. Na tym jednak działania się nie zakończyły. Bo kolejnym kluczem do sukcesu stał się program mentoringowy Sieci Przedsiębiorczości Kobiet.

W ramach uczestnictwa w programie akceleracyjnym każdy z nowych przedsiębiorców mógł liczyć na wsparcie i radę osób o ugruntowanej pozycji w świecie biznesu. Na liście naszych mentorów znalazły się doświadczone przedsiębiorczynie. W ten sposób mogły dawać uczestnikom programu praktyczne wskazówki w kwestii modeli biznesowych, sposobu wdrażania poszczególnych usług czy aspektów prawnych.

Zobacz podsumowanie programu oraz wypowiedzi uczestników, którzy opowiadają dlaczego wzięli udział w tym przedsięwzięciu oraz co zyskali w ciągu ostatnich kilku miesięcy dzięki współpracy z PPP-T i SPK!

Filmik promocyjny: https://youtu.be/uVL84f5Fs3o


gala_1.jpg
  Robert Wróbel S.jpg

 Slajd1S.JPG

 Slajd2S.JPG
 
​​​​​​​​Slajd2S.JPG

 Slajd4S.JPG
 

 
 

Marki Grupy ORLEN