Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Zachęty inwestycyjne
Inwestorzy Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego mogą liczyć na atrakcyjne ulgi inwestycyjne w zakresie zwolnień z podatku od nieruchomości.
 
Zgodnie z przepisami ustawy o wspieraniu nowych inwestycji, Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny został objęty zasięgiem terytorialnym Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, stając się ważnym elementem nowego, ogólnopolskiego systemu zachęt inwestycyjnych w zakresie zwolnień z podatku dochodowego. System ten umożliwia zwolnienia podatkowe na okres 10-15 lat i zakłada preferencje podatkowe uzależnione od miejsca inwestycji, jej charakteru i jakości tworzonych miejsc pracy. Nowe prawo przewiduje, że warunki uzyskania pomocy publicznej będą uzależnione również m.in. od stopy bezrobocia w powiecie i dostosowane do wielkości przedsiębiorcy.

Inwestorzy PPPT mają możliwość skorzystania ze wsparcia w ramach rekrutacji i szkolenia zasobów ludzkich zgodnie ze swoimi oczekiwaniami we współpracy z lokalnymi i regionalnymi instytucjami rynku pracy. 

Oferujemy ponadto profesjonalną obsługę na etapie przygotowania i realizacji inwestycji oraz szerokie  wsparcie w zakresie konsultacji technicznych, projektowania architektonicznego i technicznego. Służymy indywidualną pomocą w kontaktach z urzędami oraz innymi ośrodkami administracyjnymi. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz znajomości miejscowych uwarunkowań administracyjnych i lokalnego otoczenia gospodarczego jesteśmy w stanie odciążyć każdego inwestora z większości czasochłonnych formalności. Ułatwiamy także przedsiębiorcom dostęp do funduszy UE w trakcie procesu aplikacyjnego. 

Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Korporacyjnej i Relacji Biznesowych w sprawie szczegółowych informacji o zachętach inwestycyjnych.​
 
 

Marki Grupy ORLEN